Що краще колодязь або свердловина
Автономне водопостачання
У наш час все більше людей прагне жити за межами багатомільйонних міст, далеко від пилу і шуму. Купуючи або починаючи будувати заміський будинок, кожна людина замислюється про комфорт у ньому.
Невід'ємним елементом комфортного заміського котеджу є автономне водопостачання. Можливість підключення до міської або сільської магістралі водопроводу випадає не завжди.
Вода – це той елемент нашого побуту, який має бути в достатній кількості і доступний у будь-який час.
Автономне водопостачання – це практична, зручна і незалежна система, яка впродовж досить багатьох років здатна забезпечити будинок водою під постійним тиском і наявністю води.
Вибираємо джерело води.
Для облаштування автономного водопостачання використовують види джерел води – це колодязь і свердловина.
Колодязь - це гідротехнічна споруда, що складається з вертикально виритої порожнини - шахти, вручну або за допомогою механізмів, з укріпленими від обвалів стінками за допомогою залізобетонних кілець, дерев'яного бруса, бута.
Перевагами колодязя можна назвати відсутність необхідності в оформленні дозволів на будівництво і витрат на будівельну техніку, можливість колодязя служити 50 років і більше і використання його як додаткове декоративне доповнення до ландшафтного оформлення ділянки.
Недоліки є – залежність рівня води від пори року, залежність від грунтів, в яких він виритий, іноді - нестача води для всіх потреб мешканців будинку.
Свердловиною можна назвати спеціально обладнаний вертикальний канал в пластах землі для добування господарсько-питної води з глибинного водоносного горизонту. Глибина свердловини залежить від залягання водоносного горизонту.
Свердловини відрізняють за глибиною і конструкцією.
Свердловини "на пісок" зазвичай буряться до шарів водоносного піску і мають глибину 10-50 метрів.
Піщані свердловини відрізняються незалежністю рівня води від сезону, відносно невисокими матеріальними витратами і відсутністю необхідності оформлення дозволів на її буріння. Але піщані горизонти час від часу можуть забруднюватися поверхневими водами, що погіршує якість води.
Вапнякові (артезіанські) свердловини буряться до вапнякових порід і мають глибину 40-250 метрів. Термін експлуатації таких свердловин перевищує 40 років. Артезіанська свердловина має високу якість води, яка пройшовши звичайну систему фільтрації може бути використана для пиття (хоча є ймовірність наявності домішків заліза в глибинних водах, що усувається установкою спеціальних фільтрів).
Кількість води в артезіанських свердловинах необмежена і тому може використовуватися без побоювань і економії як для домашніх потреб, так і для різних систем поливу.
Тривалість буріння даної свердловини становить від 5 до 20 днів. Тривалість залежить від глибини і складності буріння артезіанської свердловини на Вашій ділянці. Але потрачений час і засоби окупляться Вам в майбутньому якістю і довговічністю.
Перевагами артезіанської свердловини можна відмітити її довговічність і постійний рівень води, визначеність глибини при бурінні і можливість установки потужніших глибинних насосів.
Розташування свердловини у 3-5 метрах від будинку, що допускається нормами, дозволяє легко під'єднати її до системи автономного водопостачання удома.
Проаналізувавши все вище викладене можна приступати до вибору джерела водозабору для водопостачання Вашого будинку або дачі.
Для водопостачання дачі або котеджу можна використати як колодязь, так і свердловину. Основним критерієм вибору є гідротехнічні умови місцевості.
Для автономного водопостачання дачі або невеликого будинку раціональнішим буде викопати колодязь або піщану свердловину.
Колодязь має істотну відмінність від свердловини в тому, що він може знаходитися довгий час без використання. Що дуже зручно для дачної ділянки, оскільки зазвичай хазяї бувають на дачі в літній період або на вихідних.
Колодязь також, як і свердловину, можна обладнати насосом з автоматичною подачею води – встановити насосне обладнання і систему трубопроводу. Але значний плюс колодязя на ділянці в тому, що з перебоями в електроенергії Ви все одно матимете воду, діставши її давнім способом – піднявши відро з водою.
Колодязь або свердловина
Та все ж виникає питання: що краще для автономного водопостачання – колодязь або свердловина? Як мовиться: «Хто володіє інформацією, той володіє світом». У цій статті Вам була представлена вся необхідна інформація для того, що б Ви прийняли правильне і оптимальне для Вас рішення у виборі джерела води. Вибір за Вами!