Дренажні системи
Дренажні системи можуть використовуватися як для осушення ділянки, так і для окремих будівель. Перенасичення грунтів вологою приводить до їх рухливості і негативно впливають напідземну частину будівлі. Вода може проникати у підвальну частину приміщення і викликати мокріння стін, плісняву, запах сирості. Вирішує цю проблему укладання спеціальної дренажної системи, що виконує функцію грунтового водовідведення. Дренажна система служить для захисту фундаментів і підвалів від вологи з грунту: дощових, талих вод або коливання грунтових вод.
Дренажем іменується система комунікацій підземного типу, використовувана для відведення грунтових вод (а також дощових, талих вод) від основи будівлі, підземного колодязя, а також для осушення ділянки або саду. Дренажна система також може бути потрібна у тому випадку, якщо здійснюється коригування рельєфу території — створення штучних гірок, вирівнювання території і інше.
Будівництво дренажної системи дуже бажане при:
- внесенні коригувань в натуральний рельєф території;
- при особливостях геологічної будови грунту, що сприяє накопиченню води у верхньому шарі;
- будівництві будови з підвалом;
- заболочуванні грунту або у разі наявності слабопроникних для води грунтів.
Дренажна система може комбінуватися з системою збору зливових вод (дощовою каналізацією).
Для будывництва дренажної системи спочатку знадобиться складання проекту, для чого треба мати інженерно-геологічні дослідження (геологію) і план ділянки. Треба з'ясувати, на якому рівні розташовуються грунтові води і визначити типи шарів грунту (зріз). На підставі отриманої інформації вибирається конфігурація траншей, колодязів, діаметр труб, що укладаються, і інші параметри. Бажано, щоб цими розрахунками займалися люди, досвідчені в цьому питанні.
Дренажні поля організовуються як за допомогою дренажних труб, так і за допомогою дренажних блоків. Перевагою дренажних блоків є більший об'єм, ніж труба, можливість організації дренажного поля під доріжками, парковками і ін. з метою економії місця. Дренажне поле з використанням дренажних труб організовується таким чином: у викопану траншею спочатку насипається піщаний, а потім щебневий шар. Ширина траншеї вираховується по простій формулі — ширина труби плюс 40 см. Безпосередньо на щебінь укладається сама труба, а зверху знову щебінь і пісок. Остаточно траншея засипається грунтом. Варто пам'ятати, що краще використати двошарові гофровані дренажні труби, перевагою яких також є здатність до самостійного очищення.
Для обслуговування системи дренажу варто облаштовувати оглядові колодязі, відстань між якими не має бути більше 50 метрів.
Виводитися дренажна система може також у відкриту водойму або в дощову каналізацію. На виведенні труби може бути встановлений клапан зворотної дії.
Ми із задоволенням надамо Вам інформацію з питання проектування і будівництва дренажних систем, при необхідності виїдемо на об'єкт.
Переваги роботи з нами:
- Лояльність: Завжди безкоштовна консультація провідного спеціаліста!
- Оцінка робіт: Приїдемо! Оцінимо! Підберемо оптимальний вид дренажної системи, враховуючи індивідуальні особливості ділянки! Уведемо в курс робіт, що плануються;
- Зручність: У зручний для Вас час максимальний швидко виконаємо установку дренажу;
- Довговічність: Використовуючи міцні й еластичні матеріали, забезпечимо довгий термін служби виконаної дренажної системи;
- Індивідуальність: Спроектуємо й розробимо для Вас індивідуальний проект дренажу з урахуванням усіх нюансів по розташуванню вашої ділянки;
- Сервіс: Надаємо сервісне обслуговування не тільки виконаних раніше нами об'єктів, але також допоможемо усунути вже наявні недоліки;
- Ціноутворення: Надамо розгорнутий кошторис будівництва дренажної системи з урахуванням Ваших побажань і потреб