(068) 197-99-24(Viber, WhatsApp, Telegram) (068) 099-92-10
ВСІ ВИДИ ІНЖЕНЕРНО-САНТЕХНІЧНИХ РОБІТ
ДЛЯ ПРИВАТНИХ БУДИНКІВ ТА ПІДПРИЄМСТВ
Більше 13 років якості!
(068) 197-99-24
(Viber, WhatsApp, Telegram)
(068) 099-92-10
с 8:00 до 20:00
без вихідних
у випадку відсутності звязку, пишіть у меседжери
Хочете консультацію?
Подзвоніть нам!
Схема і будова водоносних свердловин Мова сайту:

Будова водоносних свердловин

Схема свердловини

Зупинимося на устрої свердловини на воду для розуміння принципу її роботи.

Основні параметри і елементи конструкції розвідувально-експлуатаційної свердловини наступні:

 • глибина;
 • діаметр, довжина (глибина спуску) і кількість колон обсад­них труб;
 • спеціальні пристрої (суцільні затрубні це­ментні кільця, цементні кільця манжетів, затиски, сальни­ки, перевідники і ін.);
 • водоприймальна частина.

Конструкція розвідувально-експлуатаційної свердловини визна­чається гідрогеологічними умовами, способами буріння, а також вимогами експлуатації і санітарної охорони.

Від глибини свердловини залежить її початковий і кінцевий діа­метр. В той же час експлуатаційний або робочий діаметр свердловини повинен відповідати діаметру намічуваного эксплуа­таційного водопідйомника (насоса), а кінцевий її діаметр — водопро­пускній здатності фільтру. Конструкція фільтру залежить від літологічного складу водоносного горизонту і його водопрони­кності.

Іноді можна встановлювати потайний фільтр. При цьому в за­лежності від передбачуваної глибини динамічного рівня не­обхідно точно визначити положення насоса у свердловині з та­ким розрахунком, щоб він знаходився вище ніж фільтр. В інших випад­ках, залежно від геологічного розрізу, фільтр має бути встановлений на колоні труб такого ж діаметру, землі, що виходить на поверхню. При цьому неминуча так звана втрата діаметру експлуатаційної колони. Це необхідно врахо­вувати при підборі габаритів наміченого водопідйомника.

Глибина спуску обсадних колон, їх кількість і, частково, діаметр, залежать, в основному, від способів буріння свердловини і цементування затрубних і міжтрубних просторів.

Основні вимоги до конструкції розвідувально-експлуатаційних свердловин такі:

Конструкцію свердловини слід вибирати з розрахунку необхід­ного дебіта води при мінімальній глибині динамічного рівня, можливого в існуючих гідрогеологічних умовах при цій глибині свердловини.

Діаметр експлуатаційної колони має бути достатнім для обладнання свердловини вибраним насосом з продуктивні­стю, що відповідає розрахунковій витраті води.

Якість води, що отримується із свердло­вини, повинно відповідати складу води обраного водоносного горизонту, тому в ствол свердловини не повинні проникати поверхневі води і води з інших водоносних горизонтів.

У водоприймальну частину свердловини при експлуатації не повинні проникати глинисті і піщані частки з навколишніх порід; при використанні води тріщинуватих скельних порід стінки приймальної частини безфільтрової свердловини мають бути стійкими.

Необхідно своєчасно вжити заходи для попередження утворення каверн в обсадних трубах для того, щоб термін нормальної експлуатації свердловини був тривалішим.

Основні елементи конструкції експлуатаційної свердловини.

 1. гирло свердловини;
 2. перша обсадна колона;
 3. статичний рівень води;
 4. динамічний рівень води;
 5. эксплуатаційна колона;
 6. сальник;
 7. надфільтрова колона;
 8. робоча частина фільтру;
 9. відстійник;
 10. пробка;
 11. цементна склянка.
ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ ПРЯМО ЗАРАЗ!
І отримайте безкоштовну консультацію наших фахівців!