(068) 197-99-24(Viber, WhatsApp, Telegram) (068) 099-92-10
ВСІ ВИДИ ІНЖЕНЕРНО-САНТЕХНІЧНИХ РОБІТ
ДЛЯ ПРИВАТНИХ БУДИНКІВ ТА ПІДПРИЄМСТВ
Більше 13 років якості!
(068) 197-99-24
(Viber, WhatsApp, Telegram)
(068) 099-92-10
с 8:00 до 20:00
без вихідних
у випадку відсутності звязку, пишіть у меседжери
Хочете консультацію?
Подзвоніть нам!
Очищення води Мова сайту:

Очищення води

Усі ми розуміємо яку роль грає вода в нашому житті. І природно, що люди хочуть захистити себе, своїх рідних і близьких від забруднень які потрапили у воду природним шляхом або в результаті діяльності людей. Частенько, люди встановлюють у себе в приватному будинку або квартирі різні системи очищення води, і дуже часто припускаються помилки, яка зводить ефективність системи до мінімуму. Ми опишемо різні ситуації і виділимо помилки.

Якої помилки припускаються при установці систем очищення води?

Обов'язково, перш ніж визначитися з системою або методом водоочистки треба провести детальний аналіз води. Тільки на підставі аналізу можна з упевненістю вибрати правильну схему підготовки води і забезпечити по справжньому чистою і корисною водою ваш будинок.

АНАЛІЗ ВОДИ В ПОДАРУНОК!

Буває так, що вода після очищення стає ще гірша, ніж була до цього і причиною цього є неправильний підбір обладнання. Багато людей, наприклад, купують дорогі фільтри для зм'якшування води, але не знають напевно жорстка в них вода чи м'яка. Установка фільтрів зм'якшування на і без того м'яку воду може викликати дуже серйозні проблеми із здоров'ям внаслідок тривалого вживання такої води. Тому, якщо Ви вирішили пити чисту воду, то треба звернутися до фахівців, які тільки на підставі комплексного аналізу води підберуть найбільш ефективну схему очищення.

Протягом одного дня ми надамо Вам аналіз води яку ви п'єте. Наші аналітики проведуть повний хімічний і бактеріологічний аналіз, і ми з упевненістю зможемо сказати, придатна вода для пиття або ні. Якщо показники вашої води будуть відхиляться від норм, наші фахівці підберуть для Вас раціональне рішення, і Ви зможете придбати той фільтр або систему очищення, які дійсно працюватимуть в інтересах Вашого здоров'я.

Які домішки містяться у воді?

Домішки які містяться у воді, грубо можна розділити на три категорії: небажані домішки, механічні, шкідливі.

Одними з найбільш небезпечних для організму домішками являються фосфати, нітрати, пестициди, патогенні мікроорганізми і важкі метали. Значна концентрація у воді цих домішок може викликати алергію, анемію, псоріаз, подагру, рак, флюороз, кретинізм та інші небезпечні захворювання.

До небажаних домішок можна віднести сірководень, залізо, солі різних металів, марганець, та інші корозійно-активні речовини. Механічні забруднення потрапляють у воду з глини, грунтів, іржавих труб і тому подібне

Важливою стадією аналізу води є визначення споживчих якостей води, таких як смак, запах, колірність, каламутність, температура. І навіть коли усі органолептичні властивості води в нормі, не можна напевно сказати, що вода абсолютно придатна для пиття. Але з упевненістю можна сказати, що та вода яка має неприємний запах, осад, металевий присмак є забрудненою і має бути очищена!

Способи очищення води.

Для того, щоб отримати на виході чисту воду необхідно прислухатися до висновків, які нададуть наші лаборанти, оскільки часто для очищення води від усіх забруднень треба застосовувати одночасно декілька методів очищення, і при цьому їх треба правильно комбінувати.

Нижче представлена таблиця методів очищення води залежно від виду забруднень.

Як очистити воду в квартирі?

Вода яка поступає в міські квартири, проходить багатостадійне очищення на водопідготовчих станціях, але назвати таку воду чистою не можна, оскільки в ній містяться забруднення, які шкідливі людському організму. Основними забруднюючими речовинами води в централізованих системах водопостачання є пестициди, нафтопродукти, солі металів, хлор, дисперсні частки. З урахуванням результатів аналізу води, добового споживання, а також прийнятності ціни, треба вибрати систему очищення, яка працюватиме найефективніше.

Розглянемо детально деякі варіанти очисних систем, використовувати які має сенс в міській квартирі.

1. Фільтри-глеки

Варто звернути увагу на те, що фільтри-глеки треба використовувати для фінального очищення або доочистки води. Основним матеріалом, що фільтрує, в таких фільтрах є активоване вугілля.

До переваг можна віднести простоту конструкції і експлуатації, невеликі розміри, відносну дешевизну. А до основних недоліків відносять низьку міру очищення води від домішок, короткий строк життя матеріалу, що фільтрує, повільність фільтрування. Не варто використовувати фільтри-глеки як самостійну систему очищення, оскільки ефективність буде вкрай низькою.

2. Диспенсери

Ще одним прикладом простого квартирного способу очищення води є диспенсер. Він має аналогічний принцип роботи з фільтром-глеком. Відмінність диспенсера від фільтру-глека полягає в об'ємі накопичувальної посудини.

Є диспенсери які мають функцію нагріву і охолодження води, також оснащені електронним дисплеєм. Знову варто відмітити, що в переважній більшості випадків диспансери не підходять для самостійного очищення води.

3. Багатоступінчасті фільтри

Переходимо до серйознішої і ефективнішої системи підготовки води для вашої квартири або приватного будинку.

Система, що фільтрує, багатоступінчастим очищенням має у своєму складі декілька фільтраційних картриджів, які стаціонарно під'єднуються до труби подання води. Установка такої системи дає можливість встановити окремий кран для чистої води, що дозволить вам очищати воду для пиття, приготування їжі, а воду яку використовуєте, наприклад, для прибирання очищати не обов'язково, таким чином багатоступінчасті фільтри служитимуть довго. Як правило таку систему очищення встановлюють під мийку, що робить її зручною і непомітною. Багатоступінчасті фільтри допоможуть очистити воду від механічних домішок, важких металів, пестицидів, нафтопродуктів.

При виборі фільтрувальної системи для квартири або приватного будинку треба визначити, яку воду на виході ви хочете отримати: очищену від механічних забруднень, тоді вода згубно не впливатиме на побутову техніку, або Ви хочете отримати абсолютно чисту питну воду, яку може пити навіть немовля.

4. Вугільні фільтри

Принцип роботи вугільних фільтрів грунтований на адсорбції (налипання на внутрішню і зовнішню поверхню фільтруючого матеріалу) забруднень. Такі фільтри здатні очищати воду від хлору і органічних сполук, які і надають воді неприємний смак і запах. Як основний матеріал в таких фільтрах використовується активоване вугілля, яке має відмінну адсорбційну здатність завдяки великій внутрішній поверхні пір.

Активоване вугілля для фільтрів виробляється з шкаралупи горіхів кокоса, перевагою такого вугілля є механічна міцність, стійкість до стирання, за рахунок чого один фільтр може працювати більше року. До недоліків таких фільтрів відносять їх великий розмір, висота може досягати 1 метра а ширина 35 сантиметрів.

5. Механічні фільтри

В якості механічних фільтрів, використовують сітки з різними розмірами отворів. Фільтри механічного очищення, як правило, монтують в трубопровід. Такі фільтри затримують зважені частинки, і запобігають їх попаданням в лічильники, клапани побутових приладів і крани.

Хорошим варіантом системи механічного очищення є магнітно-механічні фільтри, в корпусі таких фільтрів вмонтований магніт, за допомогою якого затримуються металеві забруднення.

Як очистити воду в заміському будинку?

Більшість людей думають, що вода зі свердловин має дуже високу якість і не вимагає додаткового очищення, але, на жаль, це не завжди так. Провівши комплексний аналіз води в лабораторії, Ви побачите, що в переважній більшості випадків вода як зі свердловин, так і з колодязів має підвищений вміст небезпечних для здоров'я речовин. Вода зі свердловин, може мати підвищений вміст марганцю, неприємного на запах сірководня, розчиненого заліза і цілу палітру біологічних з'єднань і часток.

Процес очищення води зі свердловин або колодязів, як правило, здійснюється у декілька етапів. Встановлюється декілька одиниць обладнання, кожна з яких виконує свою функцію. За рахунок цього, на виході виходить абсолютно чиста і корисна вода. Для безпечного і впевненого використання води зі свердловин її треба на першій стадії очистити від механічних домішок, освітлити, а далі зм'якшити, зменшити вміст розчинених солей, заліза, хлору, аміаку, газів до рівня норм фізіологічної потреби організму людини.

Вибір схеми водоочистки проводиться на підставі хімічного аналізу з урахуванням середньодобового споживання води.

Приклад схеми водоочистки в заміському будинку:
  • Аерація – зменшення вмісту розчинених газів, і окислення домішок киснем з повітря;
  • Знезараження і каталітичне освітлення – видалення сірководня, заліза, марганцю і тому подібного;
  • Зм'якшування води – зниження вмісту солей кальцію і магнію;
  • Мікрофільтрація або ультрафільтрація забруднень, що залишилися.

Цікавлячись питанням очищення води для заміського будинку, люди ставлять запитання, який метод очищення води вибрати, реагентный або безреагентный. Кожен з цих методів має свої переваги, але вибрати треба той метод який у результаті дасть найбільший ефект з точки зору видалення домішок з води.

6. Реагентне очищення води

Суть методу реагентного очищення полягає в дозуванні у воду речовин, які вступають в хімічну, або фізико-хімічну взаємодію з домішками, внаслідок чого продукти цієї взаємодії перетворюються на нерозчинний осад або піну. В якості реагентів застосовують коагулянти, флокулянты або інгібітори. Вибір або комбінація реагентів залежить від характеру забруднюючих речовин.

Недоліками реагентного способу очищення води є сезонна нестабільність вмісту домішків у воді, а значить доводиться постійно розраховувати і коригувати об'єм дозування реагентів. Також варто звернути увагу на незручність такої схеми і шкідливість хімічних реагентів, які до того ж треба зберігати в спеціально відведеному місці. Тому реагентне очищення, швидше за все, мало підійде для приватного будинку.

7. Безреагентне очищення води

Сучаснішою, надійнішою і стабільнішою являється безреагентна система очищення води. Така система може насичувати воду киснем методом аерації (пропускання повітря через об'єм води) внаслідок чого залізо вступає реакцію з оксидом марганцю, залізо після цього випадає в осад, а марганець повертається на шар завантаження каталізатора. У результаті маємо очищену воду.

8. Очищення води ультрафіолетом

Популярним і ефективним способом очищення води є використання ультрафіолету. За допомогою ультрафіолетового світіння здійснюється дезинфекція води, хвороботворні мікроорганізми нейтралізуються, за рахунок дії ультрафіолетового світла на ферментативну систему клітин шкідливих мікроорганізмів і їх метаболізм.

Знезараження води ультрафіолетовим випромінюванням не вимагає застосування яких-небудь реагентів, до того ж варто відмітити, що ультрафіолет не впливає на органолептичні якості води.

Висока міра екологічності, низькі експлуатаційні витрати робить знезараження ультрафіолетом дуже привабливим методом очищення води. Таку систему варто включати в схему водоочистки, вона прекрасно буде працювати доочисткою після фільтрації.

Установка очисної системи включає попередній аналіз води, доставку вибраного обладнання, монтаж системи фільтрації і додаткових систем доочистки, підключення до комунікацій, і запуск.

Якщо сталося так, що ціна на обладнання здалася Вам високою, згадайте той факт, що забруднена вода здатна завдати збитку не лише обладнанню і комунікаціям, а і Вашому здоров'ю. В свою чергу, очищена вода здатна зміцнювати здоров'я, продовжувати життя і наповнювати Вас природною енергією. Не треба економити на своєму здоров'ї і здоров'ї своїх близьких.

Але, у будь-якому випадку, ми постараємося запропонувати Вам прийнятний та максимально ефективний варіант водоочистки.

Звертайтеся по контактних телефонах і ставте Ваші питання.

ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ ПРЯМО ЗАРАЗ!
І отримайте безкоштовну консультацію наших фахівців!