(068) 197-99-24(Viber, WhatsApp, Telegram) (068) 099-92-10
ВСІ ВИДИ ІНЖЕНЕРНО-САНТЕХНІЧНИХ РОБІТ
ДЛЯ ПРИВАТНИХ БУДИНКІВ ТА ПІДПРИЄМСТВ
Більше 13 років якості!
(068) 197-99-24
(Viber, WhatsApp, Telegram)
(068) 099-92-10
с 8:00 до 20:00
без вихідних
у випадку відсутності звязку, пишіть у меседжери
Хочете консультацію?
Подзвоніть нам!
Чищення, поглиблення, герметизація, ремонт колодязів Мова сайту:

Ремонт колодязів

На затишній і доглянутій ділянці біля приватного будинку або дачі, обов'язково має бути красивий колодязь з чистою кришталевою водою. Роль води важко переоцінити, особливо якщо ця вода з природного джерела. Вода з колодязя має бути абсолютно чистою, прозорою, смачною, таку воду хочеться пити і пити. Колодязна вода є унікальною, оскільки потрапляє безпосередньо від природного джерела до людини зберігаючи усі свої корисні і незамінні властивості. Окрім цього, вода в приватному будинку потрібна не лише для пиття, але також для побутових і господарських цілей, а значить важлива не лише її якість, але і достатня кількість. Як правило, колодязь є безальтернативним джерелом води і, незважаючи на простоту пристрою, вимагає грамотного обслуговування, ремонту, а іноді і повної реконструкції.

Поглиблення колодязя

Зменшення об'єму води в колодязі є наслідком пониження рівня грунтових вод або замулювання. Пониження рівня грунтових вод найчастіше відбувається через зміну кліматичних умов. Замулювання ж відбувається внаслідок розгерметизації стиків кілець і намивання грунту в колодязь.

Для вирішення цієї проблеми, виникає необхідність поглиблення колодязя на декілька кілець того ж діаметру, найчастіше поглиблення роблять на 1-2 кільця. Такий метод поглиблення називають докопкою, і реалізовуватися він може тільки в піщаному грунті або в колодязі, який викопаний нещодавно.

Углубление колодцев

У інших випадках поглиблення виконується за допомогою кілець меншого діаметру, як правило використовують кільця діаметром 0,7 метра. Варто відмітити, що не завжди поглиблення колодязя призводить до підвищення рівня води, може виникнути ситуація, коли вода після поглиблення пропадає зовсім. Тому дуже важлива кваліфікована оцінка ситуації, що склалася.

Кожен хазяїн зацікавлений в тому, щоб в його будинку завжди була чиста вода в достатній кількості. Для того, щоб колодязь служив довго і не давав збоїв, рекомендується проводити профілактичні заходи.

Звичайно, у кожного хазяїна є зацікавленість в тому, щоб його колодязь прослужив дуже довго. Для досягнення цього необхідно завчасно провести спеціальні заходи, зробити профілактичні роботи. Найбільш поширені заходи це поглиблення, очищення і ремонт конструкцій колодязя. Профілактичне очищення колодязя потрібне для підтримки якості води, чищення колодязя дозволить отримувати воду з хорошими смаковими якостями. Причиною ремонтів також може служити переміщення грунтів, усадка грунту або щось інше.

Як правило, власники будинків звертаються до нас з проханням поглибити колодязь безпосередньо після того, як знизився рівень води. Проте ми не рекомендуємо Вам квапитися, і, тільки детально розібравшись у кожному конкретному випадку, приймати рішення. Часто зниження об'єму води може відбуватися в результаті сезонних або кліматичних змін.

На практиці траплялося, що падіння рівня води в колодязі було викликане бурінням свердловини поблизу.

У разі некваліфікованої оцінки і неправильно прийнятого рішення про поглиблення колодязя рівень води може впасти ще більше або взагалі опуститься до нуля. Тому звертайтеся до наших фахівців, які допоможуть прийняти вірне рішення.

Запорукою довгострокової і безперебійної роботи колодязя служить своєчасне поглиблення і чищення колодязя.

Каламутна вода

Якісний і кількісний склад колодязної води може сезонно змінюватися.

Склад колодязної води схильний до сезонних змін. Ідеальним є варіант, коли воду з колодязя перевіряють в лабораторії періодично і обов'язково після будівництва нового колодязя. Але часто виникає ситуація, коли незадовільна якість води очевидна і без лабораторного аналізу, йдеться про органолептичні властивості (каламутність, колір, запах, смак).

Найбільш поширеною є проблема помутніння води. Для усунення цієї проблеми, в першу чергу треба визначити першопричину. Тільки вірно визначивши природу забруднення води, можна швидко і назавжди зробити воду в колодязі чистої.

Чищення колодязів

Каламутність води в колодязі може бути наслідком природних процесів, а також помилками, допущеними при монтажі колодязя або експлуатації насосного обладнання.

Як показує практика, каламутність води найчастіше викликана поганою герметизацією стінок колодязя, внаслідок цього в нього потрапляють талі або дощові води. Ще однією причиною може бути рідкісне використання колодязя, що призводить до застою води. Невірно вибране місце встановлення насосного обладнання також може призводити до помутніння води за рахунок підняття мулу з дна колодязя.

У разі, коли каламутність води підвищується після дощу або танення снігів, то необхідно гідроізолювати стінки колодязя, в такому разі проблема буде усунена раз і назавжди.

Якщо ви помітили, що каламутна вода в колодязі з'являється після щедрих дощів або в період весняного бездоріжжя, то треба зробити заходи по додатковій гідроізоляції стінок колодязя і відведенню води від зовнішніх стінок. У тому випадку, коли каламутність води зростає тільки після експлуатації насоса, необхідно звернутися до фахівців, які проведуть повторну установку обладнання, або ж допоможуть підібрати насос іншого типу, який не підніматиме мулові маси з дна колодязя.

Герметизація швів в колодязі

Для того, щоб вода в колодязі була якісною, дуже важлива герметизація його швів.

Існують різні способи герметизації колодязів.

Перший спосіб полягає в тому, що стики між кільцями усередині колодязя закладаються сумішшю з цементу і ПВА. Ця суміш має хорошу адгезію до цементних кілець. При змішуванні цементу і клею ПВА, отримують густу пластичну масу, якою за допомогою шпателя промазують ретельно всі шви. Після цього в колодязь не зможуть потрапляти різні забрудники і вода залишатиметься чистою.

Для того, щоб закладені шви були в такому стані упродовж довгого часу, шви спочатку змочуються рідшою сумішшю клею і цементу, що дозволяє просочити бетон і тільки після висихання першого шару шви закладаються густою масою.

Ще один спосіб полягає в гідроізоляції колодязя із зовнішнього боку. У такому разі колодязь спочатку обкопують до потрібного рівня, а потім закладають глиною або цементним розчином.

Також можливе використання спеціальних розчинів для герметизації колодязів. Фахівці нашої компанії допоможуть вибрати готовий розчин з великого асортименту представленого на ринку. Найчастіше використовують тонкошарові гідроізолюючі покриття, така суміш має велику адгезійну здатність і глибоко проникає у бетон стінок колодязя, додаючи йому міцності, має стійкість до атмосферних явищ і температурних коливань, а також вони екологічно чисті. Готові суміші можливо застосовувати для будь-яких робіт в колодязі як із зовнішньої так і з внутрішньої сторони. Суміш наносять на заздалегідь зволожену поверхню тонким шаром, розмазуючи її щіткою з довгим ворсом.

Герметизація швів колодязя

Вище ми розглядали варіанти герметизації швів які знаходяться вище за рівень води в колодязі, але може виникнути ситуація коли шви між кільцями які треба закласти знаходяться під водою. У таких випадках використовуються тільки спеціальні суміші які здатні полімеризовуватися під водою за дуже короткий проміжок часу, також вони мають хорошу адгезійну здатність до поверхні кілець. Дуже важливо щоб такий засіб був інертним і абсолютно безпечним для людини. Наша компанія використовує тільки суміші які мають сертифікат безпеки для контакту з питною водою.

Кожен з розглянутих способів герметизації швів між кільцями колодязя має свої переваги і недоліки. Ми зможемо Вам порадити кращий спосіб герметизації і виконати ці роботи професійно і якісно.

Чищення колодязя

Чищення колодязя може бути профілактичним.

Чищення і дезинфекцію колодязя можна порівняти з прибиранням у будинку. Якщо профілактичні заходи проводити регулярно, то вода у ньому завжди буде і чистою і безпечною.

З часом колодязь засмічується, в нього потрапляють різні забрудники із зовні, які погіршують якість води. Можливі процеси гниття в продовж яких утворюється слиз на стінках колодязних кілець.

Чищення колодязя

Важливим моментом, який треба знати, є те, що колодязь може знаходитися на пливуні. У такому разі проводити відкопування треба тільки до певної глибини, інакше є ризик зачепити пливун і тоді рівень грунту підніметься до початкового рівня або стане вищий. Крім того, це може привести і до зміщення кілець.

Не забувайте про те, що чищення колодязя може бути небезпечним, тому цим можуть займатися тільки досвідчені фахівці.

Схема проведення очищення колодязя:

Окрім санітарного очищення колодязя наша компанія виконує також роботи по ремонту. У разі виникнення необхідності проводиться дезинфекційна обробка колодязя спеціальними хлорвмісними препаратами. Це вкрай актуально у разі, коли у воду потрапила якась тварина або колодязь не експлуатувався довгий час.

Наші фахівці проводять чищення колодязя в середньому за 3-5 годин. Усі роботи виконуються якісно і оперативно за допомогою власного устаткування. Ми гарантуємо якість своєї роботи!

  • встановлення лебідки;
  • відкачування води;
  • очищення дна і стінок від мулу, бруду і інших забруднень;
  • проведення ремонтних робіт при необхідності;
  • дезинфекція колодязя.
ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ ПРЯМО ЗАРАЗ!
І отримайте безкоштовну консультацію наших фахівців!