Всі види інженерно-сантехнічних робіт
для приватних будинків та підприємств
Більше 9 років якості!
(044) 228-34-28
(068) 197-99-24
з 8:00 до 20:00
без вихідних
Хочете консультацію?
Подзвоніть нам!
Викопати колодязь для приватного будинку, дачі - Київська область Мова сайту:

Будівництво колодязя

Колодязь

Колодязь – це вирішення життєво важливого питання водопостачання для Вашого приватного будинку, дачі, земельної ділянки. Найкращим матеріалом для будівництва колодязя по праву вважаються кільця із залізобетону. Залізобетонні кільця є хімічно неактивними і стійкими до дії довкілля, мають високу міцність і тривалий термін експлуатації, а також зручні при монтажі. Недовгий термін виконання робіт по копанню колодязя і співвідношення «ціна-якість» роблять ваш вибір правильним.

Колодязь можна копати у будь-яку пору року. Але краще вибрати момент, коли грунтові води на низькому рівні. Не рекомендується проводити роботи по риттю колодязя під час весняного паводку. В цей час рівень підземних вод може піднятися до 1.5 м і важко буде правильно розрахувати глибину колодязя. 

Найсприятливіший час для риття колодязя - літо, осінь, зима. Колодязь копають, як правило, на перший постійно існуючий водоносний горизонт (грунтові води). Глибина колодязя може бути різною і залежить від місцезнаходження дзеркала води. Максимальна глибина для колодязя може бути до 30 м.

Як взнати вартість колодязя?

Вартість колодязя складається з вартості будівельних матеріалів (залізобетонних кілець та ін.), вартості робіт і "будиночка". Вартість робіт по копанню колодязя коливається від 550 грн до 1200 грн і залежить від розміру кільця, щільності грунту та інших чинників.

Схема шахтного колодязя з кільцями ЗБВ

Схема колодязя
  1. Кільця ЗБВ
  2. Ізоляція глиняна або цементна
  3. Вимощення бетонне
  4. Рівень води
  5. Водозабірні кільця
  6. Днище

Колодязь можна копати двома способами:

  • Копання колодязівЯкщо грунт піщаний і рихлий, то спочатку робиться невелика шахта колодязя 1-2 м. В неї опускається одне на інше два колодязні кільця. З-під нижнього кільця забирається грунт, і під власною вагою воно опускається нижче, вглиб. Потім на нього поміщається наступне кільце і т. д., в міру проходження. Для будівництва колодязів використовуються колодязні залізобетонні кільця КС 8-7 (внутрішній діаметр 0,8 м, заввишки 0,7 м, вага 300 кг) або КС 10-9 (діаметр 1,0 м, вага 600 кг).
  • Копання колодязів Якщо грунт щільний, то спочатку викопують шахту колодязя на всю глибину, до дзеркала води. А потім, за допомогою лебідки, в неї опускаються і монтуються один на одного колодязні кільця. Таким чином вибудовується головний ствол колодязя. Важливо стежити, щоб його стінки були вертикальними, особливо на рівні перших двох кілець. Кільця щільно і надійно стають саме завдяки їх рівному укладанню, що вимагає певних навичок і досвіду.

Шви між кільцями замазуються цементним розчином.

Колодязь

Важливо, щоб стик між кільцями був досить добре ущільнений, щоб вода з верхніх шарів (верховодка, дощова) не проникала всередину і не змішувалася з чистою водою з колодязя. Тому після установки залізобетонних кілець робиться герметизація швів між кільцями. При деяких типах грунту доцільно  робити так званий глиняний замок. Із зовнішньої сторони колодязної колони кладеться розчин з глини. Таким чином забезпечується повна водонепроникність стінок колодязя. Притік води в колодязі йде через дно у водоносному горизонті грунту. Для збільшення запасу води в колодязі поглиблюються у водотривкий шар грунту. Така частина колодязя називається зумпф. Доцільністю облаштування зумпфа є глибина водоносного шару до 2-3 метрів.

Піднімати воду можна вручну за допомогою корби. Але якщо колодязь – це основне джерело води для будинку і комунікацій, то не обійтися без електричного насоса або насосної станції. Коли дзеркало води знаходиться на глибині до 8 м, то використовується зовнішній насос або автоматична насосна станція. Якщо ж глибина колодязя - понад 8 м, тоді встановлюється погружний насос. На глибині 1,0 м в грунті від колодязя прокладається водопровідна труба до будинку. 

Як правило, шахтні колодязі дають достатню кількість води хорошої якості для водопостачання приватного будинку, колодязь можна ремонтувати і чистити, тому він може стати хорошим і надійним джерелом води для Вашого будинку і для поливу ділянки.

Будиночки для колодязів

Будиночок для колодязяРекомендується встановлювати над колодязем «будиночок». Будиночок на колодязь, з одного боку, є навісом для захисту води від опадів. А, з іншого боку, - прикрасою Вашої ділянки. Він створить атмосферу романтики і затишку.

Ми пропонуємо різноманітні будиночки для колодязів:  від найпростіших - з листової сталі, і закінчуючи стилізованими "під старовину", кованими, з дерев'яним дахом, зроблених із зрубу (дуба, сосни) і ін.


Зателефонуйте прямо зараз!
І отримайте безкоштовну консультацію наших фахівців!
Додати відгук
Всі поля обов'язкові до заповнення