(068) 197-99-24(Viber, WhatsApp, Telegram) (068) 099-92-10
ВСІ ВИДИ ІНЖЕНЕРНО-САНТЕХНІЧНИХ РОБІТ
ДЛЯ ПРИВАТНИХ БУДИНКІВ ТА ПІДПРИЄМСТВ
Більше 13 років якості!
(068) 197-99-24
(Viber, WhatsApp, Telegram)
(068) 099-92-10
с 8:00 до 20:00
без вихідних
у випадку відсутності звязку, пишіть у меседжери
Хочете консультацію?
Подзвоніть нам!
Куди дівати господарчо-побутові стоки: вигрібна яма, септик або ЛОС? Мова сайту:

Вигрібна яма, септик або ЛОС

Життя в заміському будинку подарує вам комфорт, спокій і свіже повітря. Але не варто забувати про те, що там живуть люди, їх процеси життєдіяльності утворюють різні відходи, від яких треба позбавлятися. Як же вибрати тип зовнішньої каналізації для дачі або будинку?

Установка очищення стічних водГосподарчо-побутові стоки або, як то кажуть, брудна вода з'являються внаслідок використання звичних зручностей: миття посуду, прання, їжа, душ і туалет. І одна людина робить таких стоків до двохсот літрів. В дачних умовах не скрізь є централізована каналізація, як в місті, але стічні води треба кудись дівати.

Вигрібна яма

Найпростіше рішення - це вигрібна яма (циліндричний колодязь або прямокутна виїмка, забетонована по периметру). Від будинку до ями проводиться трубопровід. Стічні води по ньому йдуть самопливно. Але таке рішення проблеми далеке не ідеально: все, що потрапляє до ями, не зникає повністю, швидко переповнюється, і тому її треба регулярно очищати. Це дуже неестетична і клопітна робота.

В даному випадку краще споруджувати на дачній ділянці - локальні очисні споруди (ЛОС). Це може бути спорудження глибокого біологічного очищення або септик.

Септик

Септик - це проста проточна споруда, за допомогою якої відходи проходять механічне очищення, а осад, який нагромаджується, треба видаляти не більше двох раз на рік.

Септик є циліндричною або прямокутною виїмкою з бетонованим дном. Всередині розміщена горловина випускної і впускної труби. Септик може мати декілька камер для води, що очищаються. Згори - перекриття, в якому знаходиться люк або металева кришка.

Воду з септика можна спускати в резервуари стічних вод тільки після її біологічної доочистки. Для поливу використовувати цю воду не рекомендується.

Розміщувати септик не можна ближче, ніж в п'яти метрах від будинку і не менше чим сорок метрів від джерел водопостачання. Якщо у Вас невелика сім'я і малий об'єм стічних вод, то септик - досить-таки ефективна споруда. Але він має багато недоліків: для його облаштування потрібні земляні роботи у великому обсязі, низьку якість очищення води, відчутний запах поблизу.

Локальні очисні споруди (ЛОС)

Схема системи очищення стічних водБільш високу міру очищення стічних вод мають споруди з глибоким біологічним очищенням ("ЛОСи"). Для такого очищення використовується аераційна станція, в якій над очищенням води працюють бактерії, що населяють її внутрішню сторону. Споруда невелика по розмірах, його корпус міцний і стійкий до корозії. Станція герметична, тому не поширює запахів і не дає протікань.

Аераційна станція використовує електроенергію, але її потужність невелика. Незручністю є той факт, що її доведеться очищати і знову готувати до роботи, якщо тривалий час (приблизно більше місяця) станція не використовується. Експлуатація станції обходиться недорого, вона довго і надійно працює, і ефективніша, ніж інші очисні споруди. Разом з відсутністю викиду забруднюючих речовин в довкілля істотною перевагою ЛОСів є збільшений термін експлуатації дренажної системи, практично необмежений при грамотному проектуванні і монтажі. Виходячи з цього можна сказати, що при використанні ЛОС каналізаційна система служитиме довго і надійно. Крім того, очисну установку можна використати і в умовах підвищеного рівня грунтових вод з причини, що вона має герметичний корпус. В цьому випадку досить встановити додатковий насос для перекачування очищеної води.

ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ ПРЯМО ЗАРАЗ!
І отримайте безкоштовну консультацію наших фахівців!