Всі види інженерно-будівельних робіт
для приватних будинків та підприємств
Більше 9 років якості!
(044) 228-34-28
(068) 197-99-24
з 8:00 до 20:00
без вихідних
Хочете консультацію?
Подзвоніть нам!
Водопостачання (водопровід) приватного будинку Мова сайту:

Автономне водопостачання приватного будинку

З огляду на те, що без води життя у будь-якому житлі, починаючи від квартири у багатоповерховому будинку і, закінчуючи заміською садибою неможливе, система водопостачання є одним з їх невід'ємних атрибутів. Особливо це актуально для котеджу, оскільки без наявності цієї системи рівень комфортності не дозволить його власникові безтурботно насолоджуватися перевагами проживання в умовах природної, не забрудненої вихлопними газами довкілля, далеко від міської метушні. Норма споживання сім'ї, що складається з чотирьох чоловік, на полив присадибної ділянки і побутові потреби складає 600-800 л води на добу, тобто на кожного проживаючого по нормативу доводиться 150-200 літрів. І якщо в містах проблема водопостачання вирішується будівельною організацією-виконавцем проекту, то власники заміських будинків вимушені частенько вирішувати її самостійно, з урахуванням місцерозташування садиби і фізичної віддаленості від джерела водозабору.

Вибір схеми водопостачання приватних будинків обмежений двома варіантами: облаштування місцевої автономної системи водопостачання або підключення до систем централізованого водопостачання. З причини того, що в сільській місцевості вірогідність другого варыанту невелика, детальніше зупинимося на першій схемі.

До складу автономних систем водопостачання входять: водозабірні споруди (свердловини, колодязі), зовнішні і внутрішні трубопроводи, автоматика, накопичувальный бак, а також, насос.

Автономна система водопостачання приватних будинків використовує воду з підземних джерел. Вода з річок і озер або у вигляді опадів проходить крізь шари породи, утворюючи, таким чином, грунтові підземні води. Виходячи з цього, під терміном «водоносний шар» розуміється шар породи, в якому відбувається процес накопичення і переміщення грунтових вод. Знизу цей шар обмежений водоупором - водонепроникними шарами породи.

До найбільш поширених видів водозабірних споруд відносяться наступні:

 • - колодязі. Зазвичай вони копаються на глибину, що не перевищує 30 метрів;
 • - свердловини.
    Ці споруди, у свою чергу діляться на:
  • - артезіанську. Глибина від 35 до 300 метрів;
  • - свердловина під погружний насос (свердловина на пісок). Її глибина від 15 до 50 метрів.
 • .

Для вибору свердловини чи колодязя потрібно зібрати повну інформацію щодо водоносних шарів, іх потужності, глибини, чистоти та якості води в водоносі. Колодязь, як правило, робиться тільки на самий верхній водонос.

Автономне водопостачанняСвердловину для водопостачання допускається пробурити безпосередньо під будинком. Втім, зробити це можна у будь-якому місці присадибної ділянки. У будь-якому випадку, свердловину слід ретельно заізолювати і віддалити від каналізаційних споруд. У окремому утепленому приміщенні (це моде бути колодязь), розташованому над свердловиною, необхідно помістити резервуар для води, об'ємом близько 200-300 літрів.

Насамперед встановлюється електронасос. Перед його придбанням рекомендуємо з'ясувати не лише найменування фірми-виробника, але й такі характеристики, як напір і продуктивність, що забезпечується цим пристроєм.

Електричний насос, що служить для подання води, кріпиться на спеціальному тросі, який його утримує в підвішеному стані під водою. Управляти електромотором можна з кухні або з підсобного приміщення, розташованого усередині будинку.

Підключення електронасоса робиться за допомогою призначеного для зовнішньої проводки електричного кабелю.

Далі необхідно встановити водонакопичуюче обладнання. Накопичувальний бак, або гідроакумулятор може розміщуватися на перших поверхах будівель, в підвалах, колодязях та ін. Але, щоб забезпечити безперебійне подання води, необхідно під'єднати автоматику, яка потурбується про включення і виключення насоса.

Але якщо рівень води в колодязі або свердловині досить високий, не більше дев'яти метрів, цю схему можна спростити, використовуючи насосну станцію. Водопровід котеджу

Насосна станція вже включає гідропневматичний бак, насос, блок управління, манометр. На виході встановлюється запірна арматура. Тиск в системі можна регулювати, додатково можуть бути свтановлені датчики рівня води, запобіжні пристрої, а також фільтр механічної (грубої) очистки. Бак має усередині гумову діафрагму, що розділяє його на дві камери: рідинну і повітряну. Насос, залежно від рівня тиску в системі, включається і відключається автоматично. Одним з істотних недоліків насосної станції є дуже невеликий об'єм баків (23 літри), що є причиною частого включення і виключення насоса і недостатня продуктивність внаслідок того, що вода всмоктується в насос з глибини.

Водопровід ділиться на 2 частини: зовнішній і внутрішній. Їх назви відповідають умовам експлуатації: поза приміщенням, або всередині нього.

Система внутрішнього водопроводу господарсько-питного призначення складається з наступних компонентів: введення, системи фільтрації, стояків, розводящої мережі, підведення до санітарних приладів. Окрім цього в цю систему входить різна арматура: водорозбірна, змішувач, запірна і регулююча.

З метою забезпечення нормальної і безпечної роботи системи водопостачання котеджу, на введенні у будинок слід встановити запірну арматуру - вентилі.

Сучасна система водопостачання заміського будинку є досить складним комплексом пристроїв. До неї в обов'язковому порядку входять не лише прилади, що служать для подання води, але і підібрана під склад води комплексна система очищення.

Сучасні технології водоочистки дозволяють отримати в домашніх умовах абсолютно безпечну питну воду. Основним компонентом таких систем є фільтри.

Вони бувають різних видів:

 • - фільтр комплексної водоочистки;
 • - фільтр «на мийку» чи фільтр настільного типу;
 • - насадка на кран;
 • - спеціальні фільтри.

Фільтри потрібно періодично обслуговувати шляхом заміни фільруючих елементів.

Розміщення сантехприладів – це одне з найактуальніших питань, що виникають під час будівництва заміського будинку і укладання водопровідної системи. В даному випадку йдеться як про конкретне місцерозташування санвузла, ванної кімнати, кухонної раковини, так і про дотримання конкретних вимог, що висуваються технологією найбільш поширеної самопливної каналізації. Основна з них свідчить, що, наслідуючи закони фізики, зливний отвір приладу необхідно встановлювати трохи вище за вхід в стояк, а труби фекальних і санітарних стоків повинні монтуватися під кутом в 2-4°.

Оскільки вода у водопроводі тече по трубах, зупинимося на них. Для зовнішнього водопроводу в котеджах застосовуються, в основному, поліетиленові труби. У магазині їх можна розпізнати за кольором: чорна труба з синьою смугою.

Їх переваги наступні:

 • - довговічність. Поліпропіленові та поліетиленові труби прослужать Вам впродовж 60 - 80 років;
 • - абсолютна корозійна стійкість;
 • - дешевизна. Такі труби коштують значно менше, ніж ізольовані сталеві труби;
 • - висока швидкість і низька вартість монтажу.
 • - низькі витрати на експлуатацію.

Для внутрішнього водопроводу можна застосовувати труби з різних матеріалів. Раніше найширше використовувалися труби, зроблені з чавуну, а також сталі, у тому числі і нержавіючої. Нерідко можна зустріти ці компоненти системи водопостачання зроблені з міді. Вони відрізняються від вищезгаданих підвищеною стійкістю до корозії.

Але нині найчастіше застосовуються вищезгадані полімерні труби, зокрема поліпропіленові. Про їх переваги ми вже говорили.

Продукція таких компаній, як «Rehau», «Overtrop», «KAN», які входять до числа лідерів цього сегменту світового ринку, відрізняється високою якістю, але і, відповідно, чималою ціною.

Також з успіхом застосовуються труби, зроблені з металопластика.

Ми займаємося всіма видами робіт по спорудженню систем водопостачання будь-якої складності, допускається проведення комплексних робіт "під ключ", з проектуванням. Ми піклуємося про Ваш комфорт!


Зателефонуйте прямо зараз!
І отримайте безкоштовну консультацію наших фахівців!
Додати відгук
Всі поля обов'язкові до заповнення