Системи опалення приватного будинку
Однією з найважливіших інженерних систем будь-якого приватного будинку є система опалення. На етапі будівництва виникає завдання вибору системи опалення. Від правильності її вибору і монтажу залежить не лише комфорт мешканців житла, але і їх безпека.
Ми робимо тепловий розрахунок будинку з урахуванням тепловтрат і підбір обладнання.
Чинників, які необхідно враховувати при виборі системи опалення приватного будинку, існує велика кількість, саме тому при проектуванні і монтажі опалення доцільно звернутися до фахівця. Наша організація також може надати Вам такі послуги.
Сучасний розвиток технологій зумовив широку різноманітність систем опалення котеджу, заміського будинку, дачі. Ознайомимо Вас з деякими нюансами.
Найбільше поширення отримало використання газового опалення; своє застосування також знаходять електричні, вугільні і дров'яні котли, а також системи на основі дизельного палива і пеллетных гранул. Одним з критеріїв класифікації опалювальних котлів є кількість контурів.
Виділяють одноконтурні і двоконтурні котли: перші не оснащені власним контуром гарячого водопостачання і призначені тільки для опалення, другі мають незалежний контур ГВП і забезпечують подання гарячої води в проточному режимі або з використанням накопичувального бойлера.
Опалення за допомогою газового котла
Газове опалення отримало в наші дні дуже широке поширення і, поза сумнівом, заслуговує детального розгляду. Монтаж такої системи доцільний у разі, якщо до приватного будинку підведена газова магістраль. Основними конструктивними елементами системи газового опалення є одноконтурний або двоконтурний котел і радіатори опалення.
Така система дуже проста в установці і експлуатації; переваги, які вона має, численні і істотні. Дуже привабливою виглядає економія, що досягається при використанні газового опалення: як правило, витрати в даному випадку на 30-40% менше, ніж при використанні дизельного палива або електроенергії. Теплоносій в системі газового опалення після початку роботи котла нагрівається дуже швидко: температура навіть в дуже холодному приміщенні відчутно підвищується впродовж години.
Система автономного опалення, працююча на природному газі, відрізняється високою екологічною чистотою, що в наші дні дуже актуально. Власникам системи газового опалення стає доступним облаштування теплої підлоги, програмування необхідної температури, нагрів води і багато іншого.
До числа недоліків системи опалення дачі або будинку, що використовує природний газ, можна віднести необхідність узгодження документації, монтажу димаря і обладнання котельною (у випадку якщо йдеться про підлогові котли). Експлуатуючи таку систему, слід строго дотримуватися правил пожежної безпеки, не забуваючи при цьому про необхідність регулярного проведення профілактичного обслуговування.
Опалення за допомогою електричного котла
Використання електричних опалювальних котлів – дуже привабливий варіант з точки зору комфорту для споживача. Їх установка відносно проста, при її виконанні не знадобиться проводити сервісне обслуговування.
При монтажі системи автономного опалення на основі електричного котла власникові приватного будинку не доведеться встановлювати димар і відводити під котел окреме приміщення – його можна встановити в кухні або ванній кімнаті, коридорі або коморі.
Така система безшумна в роботі, відрізняється довговічністю і доступною ціною.
Між тим, існують і мінуси: електричні котли споживають досить багато електроенергії, а перебої в електропостачанні приведуть до вимушеної бездіяльності системи опалення.
Опалення за допомогою вугільного або дров'яного котла
Цей різновид систем опалення приватного будинку демонструє оптимальне співвідношення ціни, яка, як правило, цілком доступна, і ефективності, яка у більшості випадків дуже висока. Безперечними перевагами твердопаливної опалювальної системи є простота в обслуговуванні, а також широка доступність палива, що вдало поєднується з його невисокою ціною. Мінуси описуваної системи опалення: кожну добу необхідно три-чотири рази вручну робити дозаправку твердого палива, яке до того ж вимагає попереднього просушування і організації спеціального місця для складування і зберігання.
Опалення дизельним паливом
Перебування в приватному будинку, основою системи опалення якого є дизельний котел, так само комфортно, як і при використанні електричного або газового котла. Експлуатація такої системи, проте, має певні особливості. Дизельний котел вимагає окремої котельної і в обов'язковому порядку повинен оснащуватися облаштуваннями контролю і безпеки; при зберіганні палива для такого котла повинні дотримуватися певні норми. Недоліками системи опалення на дизельному паливі є відносно висока вартість останнього (плюс тенденція до збільшення вартості), а також необхідність в регулярному виконанні профілактичних оглядів і чищення пальника. Як правило, такі системи використовуються в умовах, коли використання інших видів опалення ускладнене або неможливе.
Опалення пеллетными гранулами
Одним з найбільш чистих з екологічного погляду способів опалення приватного будинку є використання системи, працюючої на пеллетных гранулах. Такі гранули є біологічним паливом, яке робиться з відходів деревообробних і сільськогосподарських підприємств (тирси, стружки, соломи та ін.). До складу системи опалення, працюючої на пеллетных гранулах, входять котел, пальник, бак для гранул, а також шнек, по якому гранули подаються в пальник. ККД описуваних систем опалення досягає 95%, при цьому вартість використовуваного палива цілком доступна. Температура може регулюватися в автоматичному режимі, а період, після закінчення якого потрібно дозаправку гранул, перевищує добу (як правило, він складає 36 годин). Недоліки системи опалення на основі пеллетных гранул – висока вартість обладнання, а також складність його монтажу.