(068) 197-99-24(Viber, WhatsApp, Telegram) (068) 099-92-10
ВСІ ВИДИ ІНЖЕНЕРНО-САНТЕХНІЧНИХ РОБІТ
ДЛЯ ПРИВАТНИХ БУДИНКІВ ТА ПІДПРИЄМСТВ
Більше 13 років якості!
(068) 197-99-24
(Viber, WhatsApp, Telegram)
(068) 099-92-10
с 8:00 до 20:00
без вихідних
у випадку відсутності звязку, пишіть у меседжери
Хочете консультацію?
Подзвоніть нам!
Очисні установки автономної каналізації Мова сайту:

Автономне водопостачання приватного будинку

Водопостачання складається з різних елементів. Зовнішня частина - колодязь чи свердловина, насосне обладнання, трубопровід до будинку.

З огляду на те, що без води життя у будь-якому житлі, починаючи від квартири у багатоповерховому будинку і, закінчуючи заміською садибою неможливе, система водопостачання є одним з їх невід'ємних атрибутів. Особливо це актуально для котеджу, оскільки без наявності цієї системи рівень комфортності не дозволить його власникові безтурботно насолоджуватися перевагами проживання в умовах природної, не забрудненої вихлопними газами довкілля, далеко від міської метушні. Норма споживання сім'ї, що складається з чотирьох чоловік, на полив присадибної ділянки і побутові потреби складає 600-800 л води на добу, тобто на кожного проживаючого по нормативу доводиться 150-200 літрів. І якщо в містах проблема водопостачання вирішується будівельною організацією-виконавцем проекту, то власники заміських будинків вимушені частенько вирішувати її самостійно, з урахуванням місцерозташування садиби і фізичної віддаленості від джерела водозабору.

Вибір схеми водопостачання приватних будинків обмежений двома варіантами: облаштування місцевої автономної системи водопостачання або підключення до систем централізованого водопостачання. З причини того, що в сільській місцевості вірогідність другого варыанту невелика, детальніше зупинимося на першій схемі.

До складу автономних систем водопостачання входять: водозабірні споруди (свердловини, колодязі), зовнішні і внутрішні трубопроводи, насосне обладнання, системи водоочистки.

Автономна система водопостачання приватних будинків використовує воду з підземних джерел. Вода з річок і озер або у вигляді опадів проходить крізь шари породи, утворюючи, таким чином, грунтові підземні води. Виходячи з цього, під терміном «водоносний шар» розуміється шар породи, в якому відбувається процес накопичення і переміщення грунтових вод. Знизу цей шар обмежений водоупором - водонепроникними шарами породи.

До найбільш поширених видів водозабірних споруд відносяться наступні:

  • - колодязі. Зазвичай вони копаються на глибину, що не перевищує 30 метрів;
  • - свердловини.

Для вибору свердловини чи колодязя потрібно зібрати повну інформацію щодо водоносних шарів, іх потужності, глибини, чистоти та якості води в водоносі. Колодязь, як правило, робиться тільки на самий верхній водонос.

Автономне водопостачанняСвердловину для водопостачання допускається пробурити в будь-якому місці присадибної ділянки. Втім, можна це зробити також під будинком. У будь-якому випадку, свердловину бажано віддалити від каналізаційних споруд. У окремому утепленому приміщенні (це може бути колодязь-приямок), розташованому над свердловиною, розміщується обладнання, що забезпечує безперебійну подачу води.

Насамперед встановлюється електронасос. Перед його придбанням рекомендуємо з'ясувати не лише найменування фірми-виробника, але й такі характеристики, як напір і продуктивність, що забезпечується цим пристроєм.

Електричний насос, що служить для подання води, кріпиться на спеціальному тросі, який його утримує в підвішеному стані під водою. 

Підключення електронасоса робиться за допомогою призначеного для зовнішньої проводки електричного кабелю.

Далі необхідно встановити водонакопичуюче обладнання. Накопичувальний бак, або гідроакумулятор може розміщуватися на перших поверхах будівель, в підвалах, колодязях та ін. Але, щоб забезпечити безперебійне подання води, необхідно під'єднати автоматику, яка потурбується про включення і виключення насоса. На виході встановлюється запірна арматура. Тиск в системі можна регулювати, додатково можуть бути встановлені датчики рівня води, запобіжні пристрої, а також фільтр механічної очистки (колба). Бак має усередині гумову діафрагму, що розділяє його на дві камери: рідинну і повітряну. Насос, залежно від рівня тиску в системі, включається і відключається автоматично.

Але якщо рівень води в колодязі або свердловині досить високий, не більше дев'яти метрів, цю схему можна спростити, використовуючи насосну станцію.

Водопровід котеджу

Насосна станція вже включає гідропневматичний бак, насос, блок управління, манометр. Одним з істотних недоліків насосної станції є дуже невеликий об'єм баків (24 літри), що є причиною малого запасу води і недостатня продуктивність внаслідок того, що вода всмоктується в насос з глибини.

Водопровід ділиться на 2 частини: зовнішній і внутрішній. Їх назви відповідають умовам експлуатації: поза приміщенням, або всередині нього.

Система внутрішнього водопроводу господарсько-питного призначення складається з трубопроводів, сантехприладів та системи водоочистки. 

Сучасні технології водоочистки дозволяють отримати воду, придатну для господарсько-побутових потреб і абсолютно безпечну та корисну питну воду.

Вони бувають різних видів:

  • - фільтр комплексної водоочистки;
  • - фільтр «на мийку» чи фільтр настільного типу;
  • - насадка на кран;
  • - спеціальні фільтри.

Фільтри потрібно періодично обслуговувати.

Прокладання внутрішніх трубопроводів залежить від розміщення сантехприладів. В даному випадку йдеться як про місцерозташування санвузла, ванної кімнати, кухонної раковини тощо, так і про дотримання конкретних вимог, що висуваються досвідом безпроблемної експлуатації. У випадку кількох санвузлів доцільно використати стояки та гребінку для розділення труб на різні "гілки".

Оскільки вода у водопроводі тече по трубах, зупинимося на них. Для зовнішнього водопроводу в котеджах застосовуються, в основному, поліетиленові труби. У магазині їх можна розпізнати за кольором: чорна труба з синьою смугою. Для внутрішнього розведення води по будигнку застосовуються труби з різних матеріалів, в основному із пластику. Можна виділити поліпропіленові труби під пайку, металопластикові труби та труби із зшитого поліетилену. Із брендів відомі такі як Rehau, Uponor, Kan та інші.

Переваги сучасних полімерних труб наступні:

  • - довговічність. Поліпропіленові та поліетиленові труби прослужать Вам впродовж 60 - 80 років;
  • - абсолютна корозійна стійкість;
  • - дешевизна. Такі труби коштують значно менше, ніж ізольовані сталеві труби;
  • - висока швидкість, зручність монтажу і низька вартість.
  • - низькі витрати на експлуатацію.

Ми займаємося всіма видами робіт по спорудженню систем водопостачання будь-якої складності, допускається проведення комплексних робіт "під ключ", з проектуванням. Ми піклуємося про Ваш комфорт!

ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ ПРЯМО ЗАРАЗ!
І отримайте безкоштовну консультацію наших фахівців!